Як правильно посадити куплені рослини?

Отже, ви придбали рослини для вашого саду. Спеціалісти new garden нададуть вам кілька практичних порад, з власного досвіду, як їх правильно посадити.
У нас ви можете купити саджанці:

  • викопані с голим коренем;
  • в контейнерах (горшках);
  • викопані с грудкою землі.

Розгляньмо особливості посадки кожного з перерахованих варіантів.

Посадка саджанців з голим коренем

Якщо ви купили саджанець с голим коренем, то прослідкуйте, щоб коріння не пересохло під час транспортування. Для цього одразу ж після викопування корені рослини пакують в поліетилен і гарно обприскують водою. Контролюйте, щоб коріння було постійно вологим аж до висадки в ґрунт. Буває так, що неможливо висадити саджанці в день викопування, тоді можна їх зберігати в прохолодному приміщенні або підвалі декілька днів. Якщо немає можливості висадити придбані рослини декілька тижнів, то потрібно їх прикопати на дворі в затіненому місці або в підвалі в вологий ґрунт, вологу тирсу. Саджанці краще розмістити під кутом 45 градусів до горизонту. Таке положення пригальмує проростання бруньок. В такому стані рослини можна зберігати до початку розпускання бруньок.

Перед посадкою, хоча не обов’язково, але добре було б підрізати коріння секатором (якщо це не зробили при продажу саджанців в розсаднику). Це робиться так: дуже довге коріння вкорочується до довжини рівній всього іншого коріння, а решта коренів вкорочуємо на 0,5 см. Що це дає? Вкорочене коріння швидше обростає молодими кореневими волосинками та молодими коренями. А відповідно саджанець швидше приживається та швидше росте.

Як приготувати посадкові ями?

Одне з найбільш частих запитань – якого розміру повинні бути посадкові ями? Розгляньмо наступні умови:

  1. Якщо ґрунт перед посадкою зрихлювався на глибину 20 см, розмір ями повинен бути таким, щоб корінь вільно заходив в неЇ. Отже ширина та глибина посадкової ями повинна бути на 5 см більша, ніж ширина і довжина кореня
  2. Але, якщо ґрунт на ділянці довго не оброблявся, в народі його називають “цільник”. Як правило ґрунт там дуже злежаний і пронизаний корінням багаторічних трав або втрамбований технікою. В такому ґрунті треба робити більші посадкові ями. Розмір ями повинен бути таким, щоб, коли ми поставили саджанець, то проміжок між кінцями коренів і стінкою та дном ями повинен бути близько 15 см.

Коли ми садимо рослину в значно більшу посадкову яму, то після засипання коріння землею між коренем і стінкою ями розміщується шар рихлого ґрунту. В перший рік кореням легко рости в такій рихлій землі. А коли рослинка зміцнилася після двох перших років росту, при належному догляді, то на далі кореням уже не важко пробивати злежаний ґрунт. Виставляємо саджанець на потрібну глибину. Його заглиблюємо на ту глибину на якій він ріс в розсаднику, або на 2-5см глибше. Це місце зазвичай забруднено землею. Якщо цього місця не видно, знаходимо кореневу шийку і заглиблюємо її на 2-5см відносно рівня землі. Засипавши саджанець землею залишаємо невелику лунку для поливу глибиною 5-7 см.Якщо ґрунт не достатньо родючий, або там дуже багато будівельного сміття, то викопані ями при посадці засипаємо родючим ґрунтом.

Далі поливаємо саджанець водою. Щоб земля добре наситилась вологою, заливаємо повну лунку води декілька раз. Якщо бачимо, що вода вже погано поглинається землею, полив припиняємо. На протязі одного року саджанець поливаємо в середньому один раз в тиждень. На протязі другого року поливаємо один раз в місяць.

Також потрібно познімати етикетки з саджанців, якщо вони на них були, або послабити дріт етикетки так, щоб при рості вони не врізалися в дерево. Щоб знати сорти на майбутнє, які ви посадили, заведіть зошит і замалюйте схему записавши де який сорт росте на вашій ділянці. Також в цьому зошиті можна записувати різну важливу інформацію по догляду і обробках хімікатами.
Також подумайте заздалегідь, як ви захистите ваші саджанці взимку від обгризання кори зайцями. Вони особливо полюбляють молоденьку кору яблуні та груші. Але буває обгризають будь які рослини. Найкращий захист це – огорожа. Можна також обмотувати стовбури молодих дерев поліетиленовою плівкою, або старими ганчірками. Є також хімічні засоби та народні методи, але вони не завжди діють.

Посадка саджанців в контейнерах (горшках)

Робимо посадкові ями такого розміру, як було описано вище. Далі витрушуємо рослини з горшків. Для цього перевертаємо контейнер до гори дном підставляємо пальці під ободок контейнера, і декілька раз струшуємо. Від чого рослина з грудкою легко випадає на пальці. Якщо рослини погано витрушуються, то потрібно їх виставити на сонце. Як тільки ґрунт відстане від стінок контейнера, саджанці легко будуть з нього витрушуватися, з ціленькою грудкою. Не розвалена грудка – це важлива умова гарної приживлюваності рослин! Грудку заглиблюємо на 2-5 см відносно рівня землі. Засипаємо землею. Робимо лунку для поливу. І поливаємо з інтенсивністю і частотою, як було описано вище.

Посадка рослин, викопаних з грудкою землі

Робимо посадкові ями такого розміру ,як було описано вище. Якщо грудка була упакована в поліетилен, то знімаємо його. Якщо в мішковину, або мішковину та сітку, то ні в якому разі не знімаємо їх, щоб не розвалити грудку. Поміщуємо грудку саджанця в яму. Грудку заглиблюємо на 2-5 см відносно рівня землі. Робимо лунку для поливу. І поливаємо з такою ж інтенсивністю та частотою, як було описано вище.

Висновок

Посадка саджанців – це дуже просте діло! Але якщо ви не дотримаєтесь хоча б одного з пунктів, то це може призвести до їх загибелі. Тому застосуйте ці поради і навчіться відчувати, що потрібно рослині на кожному етапі її росту та розвитку. Бажаємо вам успіху!

Кошик