Лаванда вузьколиста (Лаванда узколистная)

Назва на українській: Лаванда вузьколиста

Назва на латині:  Lavandula angustifolia Mill., Lavandula spica L..

Назва на російській мові:  Лаванда узколистная.

Ця чудова рослина повинна бути в кожному домі. Вона не тільки корисна, але має приємні декоративні властивості. Її аромат також справляє позитивний вплив на оточуючих. Аромат розслаблює, тому його часто кладуть в банку і покривають шматком льону.

Рослина активно використовується в французькій кухні. Але її лікарські властивості безумовно переважають, та заслуговують особливої уваги.

Для лікарських цілей збирають в липні або серпні, розкриті квітки. Квітки містять дубильні речовини, тритерпенові сполуки, кумарини, антоціани, органічні кислоти, фітостерини, мінеральні солі і ефірні масла. Стимулюють гладку мускулатуру кишечника, сечовивідні і жовчні шляхи, послаблюючи болі в животі і кишкові кольки. Регулюють обмін речовин і сечовиділення.

Настій лаванди застосовується при нервовому збудженні. Настій лаванди лікує серце, гіпертонію, виразку шлунка, мігрень, безсоння.

Особливості

Стебло:  Прямостояче, розгалужене.Нижні гілочки дерев’янисті, верхівки м’які, ніжні.

Листки:  Листки у лаванди зеленого відтінку, сама пластинка вузька, кілька підігнута в середину загостреними краями – через таку форму листа рослина отримало свою назву – «вузьколиста».

Коренева система:  Коренева система представлена ​​сильно розгалуженими корінцями, близько розташованими до поверхні ґрунту.

Суцвіття:  Квітки зібрані кільцями.

Квітки:  Дрібні квітки мають фіолетовий, ліловий, бузковий відтінок.

Цвіте:  Цвіте у червні–липні, насіння дозріває в серпні–вересні.

Розподіл куща. Щоб розділити кущ, восени рослини підрізають на висоту 8-10 см і підгортають землею, добре заповнюючи простір між стеблами. Навесні до кущів підсипають землю, тоді лаванда дає рясну поросль, а восени кущ викопують і ділять.

Проростає:  Насіння проростає на світлі при температурі 15-21 ° С. У травні розсаду висаджують на постійне місце.

Поширюється:  Росте на Україні, тому чудово адаптується до наших умов, і не потребує акліматизації.  

Період спокою:  Лаванда, незважаючи на те, що вона є вічнозеленою рослиною, у неї є період спокою. В цей час кущ скидає частину листя. Гілки змінюються раз в 7-10 років або після сильного вимерзання. Для збільшення цвітіння для кущів проводиться щорічна обрізка. Якщо кущі не обрізати декоративність втрачається, так як нижня частина оголюється, а верхня витягується.

Якщо у вас виникають запитання, то звертайтесь до спеціалістів New Garden. Ми радо допоможемо вам вибрати необхідний посадковий матеріал. Надаємо рекомендації відносно догляду, а також побудування композиції.

Кошик