Стрийська

Пізньозимовий сорт

Походження: Бере Гарді х Парижанка

Автори: В.П. Копань, К.М.Копань

До Державного реєстру сортів рослин внесений у 1999 році.

Рекомендований для вирощування в зонах Полісся та Лісостепу.

Стійкий до грибних та бактеріальних хвороб. Зимостійкий.

Дерево швидкоросле, утворює високу широкопірамідальну крону. Плодоносить переважно на коротких плодушках та шпорцях, інтенсивно закладаючи плодові бруньки на однорічних приростах. На насінневій підщепі вступає у плодоношення з 4-5-річного віку.

Урожайність до 38 т/га.

Плоди великі (270-300 г), одномірні, подовженогрушоподібної форми. Основне забарвлення сірувато-зелене, іноді з легким рожевим рум’янцем, у період достигання зеленувато-жовте. М’якоть кремова, соковита, з легким мигдальним ароматом, дуже солодкого смаку (8,0-8,2 бала). Знімальна стиглість настає у жовтні, споживча – у січні–березні. В холодильній камері зі звичайною атмосферою плоди зберігаються до квітня.

 

Вільямс літній

Груша “Вільямс Літній” .
Дерево виростає не надто високим і має крону, схожу на широку піраміду, яка зазвичай буває несиметрична. Гілки потужні, прямі, трохи відхилені.
Листя досить великі, найчастіше вони блискучі, з гладкою поверхнею і за формою схожі на яйце.
Цвітіння рясно, триває тривалий час. Кремові квітки розпускаються в суцвіттях по 6-8 штучок і з’являються ще до листя.
В одному суцвітті зав’язується два або три фрукта. Дозрівають вони в кінці серпня. Одна груша може важити до 200 г. Плоди злегка горбисті, дуже запашні, покриті тонкуватої шкіркою. Вона має приглушено-жовтий відтінок з сірими розводами, з сонячної сторони забарвлюється в рожевий колір.
Сорт дає багатий регулярний урожай. Фрукти добре тримаються на гілках, що мінімізує відсоток падалиці. У складі плодів виявлено велику кількість катехінів – органічних речовин, необхідних для організму.

Талгарська красуня

Груша Талгарська красуня – десертний осінній сорт високої врожайності середнього терміну дозрівання. Рясно і постійно плодоносити починає вже з 2-3 року. Кінець вересня – оптимальний період збору врожаю. Подовжений, зі скошеним верхом плід в середньому важить 170-200 г і має грубувату, глянсову шкірку блідо-жовтого забарвлення з червоними боками і зеленими підшкірними плямами. М’якоть цукрова хрустка біло-сірого кольору. Груші транспортабельні і відмінно зберігаються в прохолодному місці пару місяців. Сорт користується популярністю за рахунок високих показників зимостійкості, посухостійкості, дегустаційної оцінки, стійкості до основних хвороб.

Кошик